Taśmy izolacyjne

Taśmy izolacyjne

Każdy majsterkowicz wie, że w skrzynce narzędziowej, poza takimi przedmiotami, jak młotek, zestaw śrubokrętów, czy metrówka, powinna znaleźć się również taśma izolacyjna. Jest ona nieoceniona nie tylko w czasie większych remontów, ale również doraźnych napraw. Jakie jest główne przeznaczenie taśmy izolacyjnej? – Tego dowiedzą się Państwo z lektury poniższego artykułu.

Podstawowe informacje

Należy zdawać sobie sprawę, że taśma izolacyjna, w zależności od materiału z którego została wykonana lub swoich właściwości, może posłużyć do wielu – znacznie się od siebie różniących – celów. Chociaż wyglądem taśma izolacyjna przypomina taśmę samoprzylepną, to jednak odznacza się o wiele większą elastycznością. Poszczególni producenci podają inne wartości procentowe możliwego wyciągnięcia taśmy bez ryzyka jej przerwania. Oczywiście pierwotne zastosowanie taśmy izolacyjnej zawarte jest już w jej nazwie – podstawowym zadaniem taśmy izolacyjnej jest izolacja przewodów elektrycznych.

Główne przeznaczenie taśmy izolacyjnej

Taśmy izolacyjnej można z powodzeniem używać do dokładnego zabezpieczania nieosłoniętych końcówek przewodów elektrycznych. Co ważne, ich napięcie może wynosić nawet 600V. Wszystko to dzięki materiałowi, z którego wykonana jest taśma izolacyjna, czyli folii PCV pokrytej od wewnętrznej strony wytrzymałym klejem z domieszką akrylu lub kauczuku. Połączenie dwóch cech, tzn. elastyczności i przylepności, pozwala na wykorzystanie taśmy izolacyjnej na większej ilości podłoży, niż ma to miejsce w przypadku taśmy samoprzylepnej. W ten oto sposób, bez większego problemu, nie tylko dokładnie osłonimy końcówki przewodów elektrycznych, ale także przymocujemy je do takich podłoży, jak: beton, drewno, cegła, tworzywa sztuczne czy materiały drewnopodobne. Warto również zaznaczyć, że materiał, z którego została wykonana taśma izolacyjna, jest odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu można jej używać w pomieszczeniach zawilgoconych.

Promocje
WI-FI

Wyłącznik nożny

Czytaj więcej
Nowość

Produkty Nowodvorski

Czytaj więcej